MEDYCYNA ESTETYCZNA 


 OKULOPLASTYKA 


 KOSMETOLOGIA 

Leczenie żylaków skleroterapią to sprawdzona, skuteczna, bazpieczna, niechirurgiczna metoda usuwania żylaków kończyn dolnych.

Skleroterapia to idealna metoda dla pacjentów, którzy nie mogą sobie pozwolić na długi okres wyłączenia z życia zawodowego.

Przewagą skleroterapii nad leczeniem operacyjnym jest możliwość jej przeprowadzenia w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności znieczulenia, w krótszym czasie i bez urazu tkanek.

 

Na czym polega zabieg

Zabieg polega na podaniu do światła naczynia sklerosantu pod wpływem, którego dochodzi do podrażnienia błony wewnętrznej naczynia efektem czego jest proces zapalny i produkcja włóknika.

Kompresjoterapia uzupełnia zabieg przyczyniając się do zbliżenia ścianek naczynia co prowadzi szybszego procesu włóknienia naczynia ostateczne wyłączając je z układu żylnego.

Organizm jest zdolny do częściowego wchłonięcia tego zwłóknianego naczynia (a w przypadku pajączków nawet całkowitego) i po pewnym czasie żylak staje się zupełnie niewidoczny.

 

Wskazania

- pajączki naczyniowe (teleangiektazje)

- niewielkiego stopnia poszerzenia żylne (żyły siatkowate)

- średnie i duże żylaki

- żylaki nawracające po operacji (żylaki nawrotowe)

- uszkodzenie głównych pni żylnych

- owrzodzenia podudzi

W przypadku leczenia głównych pni żylnych zabieg jest wykonywany pod kontrolą USG .

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

- uczulenie na środki obliterujące

- zakrzepica żył głębokich

- przyjmowanie leków hormonalnych

- ciąża i karmienie piersią

- poważne choroby układowe

- infekcje układowe lub miejscowe

- rozległe zakażenia bakteryjne skóry

- ciężkie przypadki niedokrwienia kończyn

- nie dające się wyleczyć obrzęki kończyn dolnych

- unieruchomienie

 

Postępowanie po zabiegu

Po skończonym zabiegu i założeniu opatrunku uciskowego chory powinien spacerować przez 20-30 minut. Nie wolno w tym czasie siedzieć, stać ani leżeć. Opatrunek uciskowy na nodze należy trzymać od 5-14 dni - w zależności od zalecenia lekarza. Przez okres noszenia opatrunku konieczne jest prowadzenie czynnego trybu życia i codzienny, co najmniej jednogodzinny spacer. Należy unikać dłuższego stania lub siedzenia.

Proces gojenia trwa od kilku do kilkunastu tygodni w zależności od stopnia zaawansowania pierwotnych zmian. Pacjent w tym okresie wraca do codziennych czynności.

Po zabiegu absolutnie zakazana jest ekspozycja na światło.

Następny zabieg można wykonać najszybciej po 2 tygodniach, ale nie ma przeszkód, by robić je rzadziej. Pacjentom średnio wystarczają 3-4 zabiegi na nogę dla osiągnięcia zadowalającego efektu.