MEDYCYNA ESTETYCZNA 


 OKULOPLASTYKA 


 KOSMETOLOGIA 

Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta, która jest bardzo bogata w czynniki wzrostu, przez co stymuluje komórki macierzyste do regeneracji.

Wstrzykując osocze bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry przyspieszamy proces regeneracji oraz odnowy tkanek i pobudzamy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Właściwości otrzymywanego osocza bogato płytkowego to właściwości gojące, wyeliminowane w 100% ryzyko alergii, całkowicie biokompatybilne,  niepowodujące zapalenia, hemostatyczne, redukujące ból, powodujące silną biostymulację fibroblastów i regenerację tkanek.

Mechanizm działania osocza polega na zwiększaniu zdolności regeneracji i rekonstrukcji tkanek skóry, wspomaga procesy angiogenezy, aktywuje komórki macierzyste i pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.

Jak wygląda zabieg osocza bogatopłytkowego

Zabieg ten opiera się na pobraniu niewielkiej ilości własnej krwi pacjenta i przygotowaniu z niej osocza bogatopłytkowego, na skutek odwirowania w specjalnym urządzeniu. Na skutek tego procesu płytki krwi osadzają się w jednej warstwie osocza. W kolejnym etapie lekarz pobiera osocze bogatopłytkowe przy pomocy specjalnie skonstruowanej próbówki . W ostatniej fazie do preparatu dodaje się odpowiedni odczynnik, którego celem jest zaktywizowanie płytek do produkcji czynnika wzrostu. W rezultacie powstaje osocze bogatopłytkowe, które wstrzykuje się pod lub podaje na skórę.

Podawanie osocza bogatopłytkowego przypomina zabieg mezoterapii, przy pomocy bardzo cienkiej igły wprowadzamy uzyskany preparat w okolice wymagające odmłodzenia. Możemy również wypełniać zmarszczki, czy fałdy skórne. Ponieważ ilość uzyskanego preparatu jest dość duża, podczas jednego zabiegu ostrzykujemy zwykle 3 okolice ciała, np. twarz, dekolt i dłonie, bądź skórę głowy.

Osocze bogatopłytkowe, które otrzymujemy z krwii pacjenta charakteryzuje się bardzo bogatą zawartością czynników wzrostu. Dzięki temu macierzyste komórki są wyraźnie stymulowane do regeneracji.

Po zaaplikowaniu osocza w odpowiednie partie skóry, dostrzec można wyraźne przyspieszenie procesu odnowy oraz regeneracji tkanek. Pobudzone zostają także fibroblasty, które rozpoczynają wytwarzanie nowego kolagenu. Aby uzyskać długotrwały efekt, wskazane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 1-2 miesięcy.


Jakie są korzyści z zabiegu

Przede wszystkim zabieg wyraźnie odnawia i regeneruje skórę oraz inicjuje stymulację fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. Silna rewitalizacja jest możliwa przede wszystkim dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej - poprzez działanie własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych uzyskujemy rewitalizację skóry. W rezultacie, dzięki właściwej zawartości czynników wzrostu i komórek macierzystych osocza, otrzymujemy efekt wygładzenia zmarszczek i fałdów skórnych.

Warto również pamiętać o tym, że osocze bogatopłytkowe jest całkowicie bio-kompatybilne i naturalne, nie ma zatem ryzyka nietolerancji czy alergii.


Zastosowanie

Osocze bogatopłytkowe znajduje szerokie zastosowanie w zabiegach:

- odmładzania, czyli generalnej regeneracji i rewitalizacji skóry szyi, twarzy, powiek i całego ciała

- usuwaniu drobnych zmarszczek

- leczeniu blizn potrądzikowych

- przyspieszaniu gojenia ran po zabiegowych (po laserach, zabiegach chirurgii plastycznej)

Częstotliwość zabiegu:

Faza początkowa: 3-4 zabiegów powtarzanych co 3 tygodnie.

Faza podtrzymująca: 1-2 zabiegi co 6 miesięcy.