MEDYCYNA ESTETYCZNA 


 OKULOPLASTYKA 


 KOSMETOLOGIA 

Smart Lift jest nową metodą wykorzystania nici PDO.

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.


Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywany w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA względem szwów chirurgicznych. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry.
W badaniach in vitro stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego.


Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.


Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją
w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Smart Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim pacjentom w wieku 30 – 65 lat.


Główne wskazania do zastosowania nici PDO Smart Lift

- pionowe i poziome zmarszczki na czole lifting czoła

- obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi

- policzki wyraźny fałd nosowo – wargowy

- fałd podbródkowy

- fałd marionetkowy opadające policzki i obszar pod dolną szczęką

- fałdy skóry na policzku

- pomarszczone policzki

- fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie

- zwiotczenie tkanek na brzuchu, ramionach i nogach


Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki, obrzęk lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenia nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu.