MEDYCYNA ESTETYCZNA 


 OKULOPLASTYKA 


 KOSMETOLOGIA 

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skórnych. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki

 

Wskazania

Kwas hialuronowy przyda się zarówno odwodnionej skórze 25-latki, jak i cerze 50-latki. Wskazaniami do zastosowania preparatów kwasu hialuronowego są:

- redukcja zmarszczek, w połączeniu z toksyną botulinową

- wypełnienia bruzd nosowo- wargowych

- powiększenie ust

- modelowanie konturów ust

- poprawa i podkreślenie rysów twarzy (Volumetria)

- wypełnienie ubytków pourazowych i pooperacyjnych tkanek

- usuwanie objawów starzenia (mezoterapia) ujędrnianie i odmładzanie skóry twarzy, dłoni, szyi

Najlepsze efekty stosowania preparatów kwasu hialuronowego uzyskujemy w połączeniu z toksyną botulinową w tz. zabiegach łączonych.

 

Przebieg zabiegu

Preparat wstrzykiwany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę co zmniejsza doznania bólowe.

Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust.

Zabieg trwa krótko - w zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut.

 

Efekty

Efekty są widoczne zaraz po zabiegu. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają procesowi wchłaniania. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.

 

Przeciwwskazania

- ciąża

- karmienie piersią

- choroby o podłożu autoimmunologicznym

- skłonność do powstawania blizn przerostowych

- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

- nadwrażliwość na kwas hialuronowy